Sisselogimine

Unustasite parooli?

Üld- ja ostutingimused

NB!!! E-lillepoe Lillelett.ee tekstide, kujunduste ja fotode kopeerimine/kasutamine on ilma lillelett.ee omaniku kirjaliku nõusolekuta keelatud.

 1. Üldsätted
  1.1. Need kaupade ostu-müügi reeglid on müüja Lillelett OÜ (edasi – Müüja) ja kliendi (edasi - Ostja) vahelised reeglid, millega kehtestatakse Poolte õigused ja kohustused, kaupade ostu-müügi, tasumise kaupade eest, kohaletoimetamise ja tagastamise tingimused ning kord, ka muud kaupade ostu-müügiga veebipoes lillelett.ee seotud sätted.
  1.2. Internetipoe lillelett.ee kodulehel registreerudes nõustub ostja käesolevate tingimustega.
  1.3. Internetipoes lillelett.ee võivad registreeruda ja kaupa osta eranditult üksnes:
  1.3.1. teovõimelised füüsilised isikud, so täisealised isikud, kelle teovõime ei ole kohtu korras piiratud;
  1.3.2. 14–18aastased isikud üksnes vanemate või hooldaja nõusolekul, välja arvatud sellisel juhul, kui nad haldavad oma tulusid iseseisvalt;
  1.3.3. juriidilised isikud;
  1.3.4. kõikide ülalloetletud isikute volitatud esindajad.
  1.4. Reeglitega nõustumisel kinnitab ostja, et tal on vastavalt käesolevate reeglite punktile 1.4. õigus lillelett.ee registreeruda ja kaupa osta.

 

2. Tellimuse vormistamine
2.1. Ostja ja müüja vaheline leping arvatakse sõlmituks sellest hetkest, kui ostja klõpsab ostetava kauba valimise ja ostukorvi lisamisel käsuga ¨Lisa ostukorvi¨.

2.2. Seejärel avaneb aken Ostja lisatud korvi kaubaga. Juhul kui Ostja soovib lisada ostule kingituse või miskit muud siis vajutage nuppu ¨Jätkan ostlemist¨. Iga kauba lisamisel ärge unustage kauba kogust lisamast, seejärel vajutage nuppu ¨Lisa ostukorvi¨. Kui Ostja lisas kõik vajalikud tooted ostukorvi seejärel vajutage nuppu ¨Jätka tellimust¨.

2.3. Seejärel avaneb ¨Teie ostukorv¨. Kui ostjal on sooduskupong siis sisestage see vajalikule reale nimega ¨Lisa sooduskupong¨ ja seejärel vajutage nuppu ¨Kontrolli¨, kui sooduskupong puudub siis aga vajutage nuppu ¨Edasi¨. Vajutades nuppu ¨Edasi¨ nõustub Ostja e-poe lillelett.ee müügitingimustega. Müügitingimustega saab Ostja tutvuda lillelett.ee üld- ja ostutingimuste all.

2.4. Järgmisena avaneb leht kus Ostja soovi korral võib registreeruda lillelett.ee leheküljel. Ostja saab valida endale sobiva variandi ja seejärel vajutage nuppu ¨Edasi¨.

2.5. Kliendi andmed on Ostja andmed. Sisestage Ostja tegelikud andmed.

2.6. Kui Ostja tellib liilled mitte endale vaid kolmandale isikule, siis on vaja sisestada ka kolmanda isiku ehk tellimuse saaja andmed.

2.7. Kui Ostja soovib koos lilledega saata õnnitlusi või teisi soove siis on võimalus selleks lisada tekst saaja andmete alla olevale reale ¨Postkaardi tekst¨. Kui ostja soovib lisada teksti kuid ei lisanud ostule kaardi siis Müüja kirjutab vajaliku teksti tasuta firmakaardile. Kaardil olev tekst on ainus informatsioon mida saaja saab.

2.8. Ostja saab valida sobivat kättetoimetamise vormi. Samuti on vaja valida kättetoimetamise aadressi, kuupäeva ja aega.

2.9. Ostja on kohustatud täitma kõik tärniga tähendatud read.

2.10. Vajutades nupule ¨Edasi¨ suunatakse Ostja ostu kontrolllehele. Kui Ostja kontrollib tellimust ja kõik on korras siis saab Ostja minna järgmisele lehele kus on võimalik valida sobiv makseviis ja teostada makseid.

2.12. Tellimused samaks päevaks saab esitada kuni kella 16:00-ni.

2.13. Ostja saab teostada makse pangalingi- või krediitkaardiga. Peale makse sooritamist kindlasti vajutage nuppu ¨Tagasi kaupmehe juurde¨. Kui peale antud nuppu vajutamist saabub Ostja tagasi lillelett.ee lehele siis läks tellimus edukalt läbi.
2.14. Kui Müüjal tekib vajadus Ostjalt midagi täpsustada siis võtab Müüja Ostjaga ühendust telefoni või e-posti teel.

 

3. Tasumine

3.1. Leping Ostja ja Müüja vahel hakkab kehtima sellest hetkest kui Ostja valib ostetav(-ad) kauba(-d), vormistades ostukorvi vajutab nupule ¨Maksma¨.

3.2. Ostja tasub soetatud kauba eest ühel järgmistest viisidest:

3.2.1. E-pank (Swedbank, SEB, LHV, Luminor, Coop pank pangalinki),VISA/Mastercard, kasutades maksesüsteemi ESTO AS.

3.3. Kui ostja tasub kauba eest punktis 3.2.1 nimetatud viisil, kohustub ta maksma kohe. Alles pärast raha laekumist hakatakse tellimusega tegelema. Kui ostja ei tasu kauba eest ühe tunni jooksul, siis kustutatakse tellimus süsteemist. Kui soodusmüük lõpeb varem kui on näidatud tähtaeg (1 tund), siis tühistatakse tellimused peale soodusmüügi lõppu.

3.4. Müüja jätab endale õiguse muuta kauba eest tasumise viise, teavitades sellest ostjat internetipoes.

3.5. Tellimuse sooritamisel tuleb automaatne tellimuse kinnitus Ostja märgitud e-posti aadressile.

3.6. Müüjal on õigus klientide isikuandmeid jagada kolmandate isikutega, kelleks on näiteks volitatud andmetöötlejad, raamatupidajad, transpordi- ja kullerettevõtted, ülekandeteenuseid pakkuvad ettevõtted. Müüja edastab maksete teostamiseks vajalikud isikuandmed volitatud töötleja Maksekeskus AS-ile.

3.7. Ostu ja müügi lepingud registreeritakse ja hoiustatakse lillelett.ee andmebaasis.

 

4.Toodete maksumus

4.1. Kauba hind on internetipoes lillelett.ee ja koostatud tellimuses märgitud eurodes. Müüja ei ole käibemaksukohustuslane. Hinnad ei sisalda käibemaksu.

4.2. Kauba hinnale lisandub Ostja välja valitud tarneviisi maksumus. Tarnimise viisi saab valida ostukorvis ja selle eest tasuda samuti ostukorvis.

4.3. Sooduskoodi olemasolul saab Ostja lisada seda vajalikule väljale, soodustus lisandub peale sooduskood lisamist ja selle kontrollimist.


5. Ostja õigused
5.1. Ostjal on õigus osta käesolevatest reeglitest juhindudes internetipoes lillelett.ee kaupa.
5.2. Ostjal on õigus taganeda lillelett.ee-ga sõlmitud kauba ostu-müügilepingust 24 tundi ennem tellimuse täitumist. Hilisemad tagastamise soovid vastu ei võeta.

 

6. Müüja õigused
6.1. Kui ostja püüab mis tahes viisil kahjustada internetipoe toimimist, andmete turvalisust või rikub muid 7. punktis loetletud ostja kohustusi, on müüjal õigus tühistada ostja registreering või muud moodi piirata tema võimalust kasutada internetipoodi lillelett.ee.

6.2. Müüjal on õigus vajadusel keelduda tellimusest, tagastades Ostjale kogu tellimuse summa.

 

7. Ostja kohustused
7.1. Ostja kohustub soetatud kauba eest maksma ja selle käesolevates reeglites sätestatud korras vastu võtma.
7.2. Ostja on kohustaud tagama, et tema internetipoodi lillelett.ee sisselogimise andmed ei satuks kolmandate isikute valdusesse. Ostja kohustub sisselogimiseks vajalike andmete kaotamisest viivitamatult teavitama lillelett.ee-d. Lillelett.ee ei vastuta võimaliku kahju eest, mis on tekkinud kolmandate isikute valdusesse sattunud sisselogimisandmete abil internetipoe kasutamisel kuni lillelett.ee andmete kaotamisest teavitamise hetkeni ja võimaluseni internetipoe administraatoril muuta ostja sisselogimise andmeid. Sellisel juhul on lillelett.ee-l õigus pidada internetipoes tehtud tegude sooritajaks ostjat.

7.3. Internetipoe lillelett.ee ostjad kohustuvad kinni pidama käesolevatest reeglitest, muudest internetipoes selgelt äratoodud tingimustest ja Eesti Vabariigi õigusaktidest.

8. Müüja kohustused
8.1 Müüja kohustub looma internetipoe teenuste kasutamise võimaluse, mille tingimused on sätestatud käesolevates reeglites ja muudes internetipoes lillelett.ee sätestatud tingimustes.
8.2. Müüja kohustub Ostja soetatud kauba toimetama märgitud aadressil, lähtudes käesolevates reeglites sätestatud tingimustest.
8.3. Müüja kohustub austama ostja privaatsusõigust talle kuuluvate isikuandmete suhtes.

 

9. Tellimuse täitmine

9.1. Tellimused samaks päevaks võetakse vastu kuni kella 16:00.

9.2. Lilled on hooajalised kaubad, seetõttu alati ei pruugi olemas olla kõiki lilli/lilletoone. Müüjal on õigus vajadusel kokkulepitud summa eest vahetada materjale(lilli). Suurema vahetuse puhul võtab Müüja kindlasti Ostjaga ühendust kas telefoni või e-posti teel.

9.3. Kui Müüja vahetuse pakkumine Ostjale ei sobi on Ostjal võimalus tellimusest loobuda. Sellisel juhul on Müüjal kohustus tagastada Ostjale tellimuse kogusumma 14 tööpäeva jooksul.

 

10. Tarnetingimused

10.1. Kauba soetamisel internetipoest lillelett.ee, saab ostja valida selle kättetoimetamise viisi – kauba kättetoimetamise teenuse.

10.2. Kauba kättetoimetamise teenus:

10.2.1. Kui ostja valib kauba kättetoimetamise teenuse, kohustub ta esitama täpse kohaletoimetamise aadressi.

10.2.2. Ostja kohustub kauba ise vastu võtma. Juhul kui ta ei saa kaupa ise vastu võtta, kauba kohaletoimetamisel on aga aluseks võetud esitatud aadress ja muud ostja esitatud andmed, ei ole ostjal õigust esitada müüjale pretensioone kauba toimetamise kohta väärale subjektile.

10.2.3. Juhul kui Ostja või kauba kättesaaja ei ole märgitud aadressil märgitud ajal, Müüja või müüja esindaja omab õigust anda tellimus üle kolmandale isikule(sugulasele, naabrile, hotelli administraatorile jne).

10.2.4. Kui Müüjal või Müüja esindajal ei õnnestu informatsiooni täpsustamiseks tellimise tarnimise kohta Ostja kätte saada, ja ei õnnestu üle anda tellimus, siis tellimus tagastatakse Müüjale. Korduv tarnimine toimub lisatasu eest.

10.2.5. Kauba võib kätte toimetada müüja ise või tema volitatud esindaja.

10.3. Kauba kättetoimetamistasu arvestatakse vastavalt kohaletoimetamise aadressile.

10.4. Kauba kättetoimetamise tähtaeg märgitakse kauba kirjelduses. Tähtaeg on eeldatav ning võib muutuda. Müüja kohustub andma endast parima, et soetatud kaup toimetataks kätte võimalikult kiiresti.

10.5. Kauba kättesaamisel kohustub ostja koos müüja või tema volitatud esindajaga kontrollima saadetise ja kauba seisukorda. Kui ostja võtab tellimuse vastu, loetakse, et saadetis on edastatud heas seisukorras ning puuduvad kahjustused, mille tekkepõhjus ei ole tootmispraak, ja tellimuse mittevastavused (sellised, mida saab tuvastada kauba välisel vaatlusel).

10.6. Suuremate tähtpäevade- ja riigipühade ajal (Sõbrapäev, Naistepäev, Emadepäev, 24 veebruar jt.) kiirtellimusi ja täpse kellaaja kättetoimetamise tarnimisteenuseid ei täideta, kõik tellimused täidetakse ooksvalt päeva jooksul.

10.7. Kauba kättetoimetamist Tallinnas ja Tallinna lähiümbruses pakub Lillelett OÜ enda kullerteenust, kauba saab kätte kas tellimuse tellimise päeval või kliendi enda väljavalitud muul kuupäeval. Kättetoimetamine üle Eesti toimub Cargobus kullerteenuse kaudu, kauba kättetoimetamine Cargobus kulleriga toimib 1-2 tööpäeva jooksul.


11. Kauba kvaliteedi garantii, tagastamine
11.1. Iga müüdava toote omadused on ära toodud selle toote kirjelduses. Müüja ei vastuta selle eest, kui internetipoes oleva kauba värvus, kuju või muud parameetrid ei vasta ostja kasutatava monitori eripära tõttu toote tegelikule suurusele, kujule või värvusele.
11.2. Müüja ei vastuta kauba defektide eest, mis tekivad kaubal juba kliendi käes oleval ajal.

11.3. Ostjal ei ole võimalik tühistada eritellimust Ostja soovide järgi. See tellimus ei allu tavaliste e-poe lillelett.ee tellimuste alla.
11.4. Vastavalt Eesti Vabariigi tarbijakaitse seadusele (26.04.12, nr.1-1/12-019) ei laiene garantii-ja tagastamisõigus kiirestiriknevatele kaupadele, mille hulka kuuluvad ka lilled.

11.5. 14-päevane taganemisõigus ei kehti kauba puhul (võs § 53 lg 4):mis on valmistatud tellija isiklikke vajadusi arvestades või tellija esitatud tingimuste kohaselt (nt tarbija mõõtude järgi);mis on kiiresti riknev.

 

12. Infovahetus
12.1. Müüja suhtleb Ostjaga registreerimisvormis ostja märgitud e-posti aadressil, Ostja võib aga kasutada kõiki internetipoe lillelett.ee kodulehel KONTAKTID-e all märgitud sidekanalite kaudu.

 

13. Vastutus
13.1. Ostjale lasub täielik vastutus registreerimisvormis esitatud andmete õigsuse eest. Kui ostja esitab registreerimisvormis väärad andmed, ei vastuta müüja sellest tingitud tagajärgede eest, samuti on Müüjal õigus nõuda Ostjalt enda kantud otsese kahju hüvitamist.
13.2. Ostja vastutab täielikult oma tegude eest, mis on tehtud internetipoodi lillelett.ee sisseloginult.
13.3. Ostja vastutab oma sisselogimisandmete turvalisuse eest. Kui sisselogimisandmeid kasutab kolmas isik, peetakse teda samaks ostjaks.
13.4. Müüja vabastatakse kõikidel juhtudel igasugusest vastutusest, kui kahju tekib põhjusel, et ostja ei ole müüja soovitustele ja oma kohustustele vaatamata tutvunud käesolevate reeglitega, ehkki talle oli selline võimalus antud.
13.5. Kahju tekkimisel hüvitab süüdiolev pool teisele poolele otsese kahju.

13.6. Müüjal on õigus klientide isikuandmeid jagada kolmandate isikutega, kelleks on näiteks volitatud andmetöötlejad, raamatupidajad, transpordi- ja kullerettevõtted, ülekandeteenuseid pakkuvad ettevõtted Lillelett OÜ on isikuandmete vastutav töötleja. Müüja edastab maksete teostamiseks vajalikud isikuandmed volitatud töötleja Maksekeskus AS-ile.

14. Müüja kasutatavad turundusvõtted
14.1. Müüja võib omal äranägemisel korraldada erinevaid kampaaniaid, millal tahes muuta nende tingimusi, neid lõpetada.
14.2. Müüja võib ostjatele anda virtuaalseid vouchereid, millega saab soetatava kauba eest tasuda vaid internetipoes lillelett.ee.
14.3. Juhul kui tellitud kaupade väärtus on väiksem kui voucheri väärtus, siis tekkinud vahet ei tagastata.

15. Lõppsätted
15.1. Lillelett.ee jätab endale õiguse käesolevad reeglid ja teised reeglitega seotud dokumendid tühistada, omal äranägemisel neid täiendada ja muuta. Reeglite muutused ja täiendused jõustuvad nende avaldamise päevast, s.t. sellest päevast alates, mil need sisestatakse internetipoe süsteemi.
15.2. Juhul kui Ostja ei ole nõus uute reeglitega, osaliste täienduste või muutustega, on Ostjal õigus nendest taganeda, tingimusel, et Ostja kaotab sellega õiguse kasutada internetipoe teenuseid.
15.3. Juhul kui Ostja ka pärast käesolevate reeglite muutmist kasutab internetipoe teenuseid, peetakse Ostjat reeglite uue redaktsiooni, osaliste muutuste või täiendustega nõustunuks.
15.4. Käesolevate reeglite koostamisel on lähtutud Eesti Vabariigi õigusaktidest.
15.5. Käesolevatest reeglitest tulenevatele suhetele kohaldatakse Eesti Vabariigi seadust.
15.6. Kõik käesolevate reeglite täitmisest kerkinud vaidlused lahendatakse läbirääkimiste teel. Kui kokkulepet ei õnnestu saavutada, lahendatakse vaidlused Eesti Vabariigis, Eesti Vabariigi seaduses sätestatud korras.